Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare cheltuieli de judecată
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare cheltuieli de judecată

Buna ziua,
Am castigat un proces (sentinta definitiva) si trebuie sa imi recuperez cheltuielile de judecata conform chitantei care fusese anexata de avocat.
Va rog sa imi spuneti daca exista o procedura prin care sa sa retina si sa mi se vireze esalonat din pensia persoanei in cauza. Cum trebuie sa procedez deoarece nu imi achita datoria din proprie initiativa.
Va multumesc.
Admin, administrator
Mergeti la un executor judecatoresc cu hotarea definitiva si il dati in executare silita.