avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Termen retragere contract incheiat la distanta
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Termen retragere contract incheiat la distanta

buna seara!
doresc sa aflu care este termenul legal de retragere dintr-un contract incheiat cu un profesionist (orange romania).
am gasit diverse informatii care se bat cap in cap: 14 zile (calendaristice) sau 14 zile lucratoare?
Cel mai recent răspuns: AvTudor_com , utilizator 21:50, 21 August 2017
Calendaristice! Nu se ia in calcul prima si ultima zi. Daca ultima zi este nelucratoare , expira in prima zi lucratoare.
Dar, daca nu vi s-a adus la cunostinta termenul de 14 zile, incepe sa curga de la data la care vi se aduce la cunostinta
Ultima modificare: Luni, 21 August 2017
AvTudor_com, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen liviuu liviuu Buna dimineata! Ma puteti ajuta si pe mine ca nu am gasit pe net informatia. Este vorba despre o plangere penala - marturie mincinoasa procurorul a dispus ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza termenul de 10 zile de depunere la instanta a unui raspuns? cristiannegru cristiannegru - la data de 03.06.2014 am primit de la instanta o Comunicare a unei Intampinari in care mi se spune ca trebuie sa formulez un Raspuns in Termen de 10 ... (vezi toată discuția)
Termenul cailor de atac _Alin_ _Alin_ Instantele, parchetele si alte institutii, prin comunicare catre partile din dosar, le aduce la cunostinta termenele pana cand acestia pot depune ... (vezi toată discuția)