Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... legea constructiilor
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

legea constructiilor

va rog sa imi spuneti, daca am teren intravilan, arabil, in ce lege si la ce punct , scrie ca nu sunt necesare avize de constructie, deoarece doresc sa pun o casa de vacanta, care e nepermanenta, si daca gardul necesita chiar daca e de plasa, aviz de constructie, deoarece mi s-a spus de la primarie, desi stiam ca nu e nevoie de avize, cum de fapt ar fi si ptr gard.
descurcati-ma va rog, cu multumiri.
LEGE nr. 50 din 29 iulie 1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcţii.