Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dezinvestire. Cerere respinsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dezinvestire. Cerere respinsa

Ora estimata: 12:00
Complet: C 5 penal drepturi şi libertăţi
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În baza art. 488 ind. 6 Cpp, respinge contestaţia privind durata procesului penal, cu privire la dosarul de urmărire penală nr. 7066/P/2016 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti, formulată de către contestatorul ca neîntemeiată. În baza art. 275 alin. 2 Cpp, obligă contestatorul la plata sumei de 150 de lei reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat. Fără cale de atac. Pronunţată în camera de consiliu, astăzi, 22.08.2017.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 22.08.2017

ce inseamna mai exact ?
Inseamna ca,hotararea este fara cale de atac,este executorie,instanta s-a dezinvestit,adica cauza a fost scoasa de pe rolul instantei,are autoritate de lucru judecat.
Am inteles. Si ce urmeaza in continuare? Ce e de facut