avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dezinvestire. Cerere respinsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dezinvestire. Cerere respinsa

Ora estimata: 12:00
Complet: C 5 penal drepturi şi libertăţi
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În baza art. 488 ind. 6 Cpp, respinge contestaţia privind durata procesului penal, cu privire la dosarul de urmărire penală nr. 7066/P/2016 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti, formulată de către contestatorul ca neîntemeiată. În baza art. 275 alin. 2 Cpp, obligă contestatorul la plata sumei de 150 de lei reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat. Fără cale de atac. Pronunţată în camera de consiliu, astăzi, 22.08.2017.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 22.08.2017


ce inseamna mai exact ?
Cel mai recent răspuns: Mihai47 , utilizator 16:28, 23 August 2017
Inseamna ca,hotararea este fara cale de atac,este executorie,instanta s-a dezinvestit,adica cauza a fost scoasa de pe rolul instantei,are autoritate de lucru judecat.
Am inteles. Si ce urmeaza in continuare? Ce e de facut

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pot face in speta urmatoare? IonutCostea IonutCostea Buna ziua sunt parte vatama intr-un dosar penal si in ianuarie am facut o cere de contestatia a durata dosarului: Ora estimata: 10:00 Complet: 11DL Tip ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de ajutor pt a interpreta o sentinta czs czs buna ziua ma puteti ajuta si pe mine sa inteleg exact ce inseamna : 11.07.2018 Ora estimata: 11:00 Complet: xxx Tip solutie: admite cererea Solutia ... (vezi toată discuția)
Incheiere finala (dezinvestire) Nuțu08 Nuțu08 \"Ora estimata: 09:00 Complet: C15M7c - Camera Consiliu Tip solutie: Încheiere Solutia pe scurt: Respinge sesizarea din oficiu privind anularea cererii de ... (vezi toată discuția)