Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu de maternitate/demisia
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu de maternitate/demisia

Lucrez la o firma cu 1ora pe zi si iar la celalta 8ore pe zi. Am o intrebare trebuie sa-mi iau concediu de maternitate pana la 2ani, pot sa-mi dau demisia la firma unde lucrez cu 1 ore/zi ca sa nu faca suspendare la cim. sau trebuie neaparat suspendat ?
Puteti sa incetati c.i.m. la societatea la care aveti timp partial de munca.