avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general remuneratie administrator
Discuție deschisă în Contabilitate în general

remuneratie administrator

Care sunt optiunile pentru acordarea unei remuneratii administratorului unei firme (inafara de contractul individual de munca) ?
Cel mai recent răspuns: Ioana Constantin , Contabil 01:27, 5 Octombrie 2009
contract de administrare;

se retin: impozit pe salarii, sanatate angajator si sanatate angajat.
"""Care sunt optiunile pentru acordarea unei remuneratii administratorului unei firme (inafara de contractul individual de munca) ? """
=================================================
contract de management => stat de plata cu obligatiile aferente =>declararea acestora in D100 si D102, lunar => D205, anual

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare asociat unic pe firma lui suciugeorgeta suciugeorgeta As dori sa stiu daca un asociat unic poate fi angajat in propria firma. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Contract de management marryann marryann Am nevoie de ajutorul vostru! Sunt asociat la o societate comerciala (detin 25% din actiuni) si as vrea sa imi fac un contract de management, dar nu prea ... (vezi toată discuția)
Retineri concediu medical pt ingrijire copil bolnav carabela_anca carabela_anca ce retineri se fac din indemnizatia de ingrijire copil bolnav? CAS si impozit pe salarii? multumesc (vezi toată discuția)