Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general remuneratie administrator
Discuție deschisă în Contabilitate în general

remuneratie administrator

Care sunt optiunile pentru acordarea unei remuneratii administratorului unei firme (inafara de contractul individual de munca) ?
contract de administrare;

se retin: impozit pe salarii, sanatate angajator si sanatate angajat.
"""Care sunt optiunile pentru acordarea unei remuneratii administratorului unei firme (inafara de contractul individual de munca) ? """
=================================================
contract de management => stat de plata cu obligatiile aferente =>declararea acestora in D100 si D102, lunar => D205, anual