avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune dupa unchi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune dupa unchi

Sotul meu a decedat in urma cu 15 ani. As vrea sa stiu daca cei trei copii ai mei au drept succesoral dupa decesul unchiului lor, fratele tatalui, care n-a fost casatorit si n-a avut urmasi, sau succesiunea se dezbate numai intre cele doua surori supravietuitoare ale unchiului decedat?...
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 18:15, 28 August 2017
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Au vocatie, vin prin reprezentare.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire dupa matusa (sora mamei) alexvas alexvas Buna ziua, Cazul meu este urmatorul: acum aproximativ o luna a decedat matusa mea (sora mamei), fara copii si fara sot (era vaduva de multi ani), si de ... (vezi toată discuția)
Unchiul si/sau verisorul? koko2010 koko2010 Va rog un raspuns. Cum se face succesiunea in cazul in care decedatul nu mai are ca rude in viata decat 2 persoane aflate in cea de.a patra categorie de ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa un frate necasatorit maria21_maria maria21_maria buna ziua, fratele mamei mele a decedat si nu a fost casatorit si nu a avut copii . ei au fost doi frati dupa mama . bunicii au divortat cand cei doi ... (vezi toată discuția)