Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL vs SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL vs SRL-D

Buna ziua,
As dori sa infiintez o firma, si sunt in dilema cu privire la forma de infiintare: SRL sau SRL-D. La SRL-D, din cate stiu, trebuie sa ai o cifra de afaceri peste 65000 euro, pe an....nu stiu daca ajung la o asemenea suma asa repede sau daca vreodata!
Avand in vedere ca est un inceput, nu stiu cat impact pozitiv ar putea avea, din acest motiv as avea nevoie de niste informatii suplimentare:
-as putea face singur demersurile necesare infiintarii acestei firme? fara sa angajez un avocat/contabil!
-dupa infiintarea firmei, este neaparata nevoie de un contabil? Contabilitatea primara as putea-o face si eu, mai greu este cu declaratiile la ANAF si altele, cred, pentru ca nu am luat cunostinta de ele.
Va multumesc si astept un raspuns!
~ Conținut șters la cerere ~