Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Pensie după mai mulți copii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Pensie după mai mulți copii

Bună ziua! Am auzit că mamele care au născut trei sau mai mulți copii pot beneficia de o pensie suplimentară. Aș dori să aflu în ce condiții se acordă, dacă se acordă și pentru femei deja pensionare. O altă întrebare ar fi dacă se acordă și în cazul în care mama respectivă nu mai lucrează în țară.
Propuneri si promisiuni se fac zilnic, in special la televizor.
In prezent nu este legiferata de parlament si publicata in Monitorul oficial o astfel de prevedere.
Bună ziua! Vă mulțumesc. O zi frumoasă vă doresc.