Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Coasigurare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Coasigurare

Avem un salariat care este si pensionar pentru limita de varsta. Sotia dansului poate dobandi calitatea de coasigurat?
george-neagu, moderator
Poate dobandi calitatea de coasigurat.

Daca nu are venituri, sotia acestuia nu era coasigurata datorita pensiei acestuia?
Nu. La medicul de familie nu apare
Nu apare intrucat nu a depus documentele necesare obtinerii calitatii de coasigurat al sotului.
Am inteles.