avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Coasigurare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Coasigurare

Avem un salariat care este si pensionar pentru limita de varsta. Sotia dansului poate dobandi calitatea de coasigurat?
Ultima modificare: Joi, 31 August 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: margaretabiro , utilizator 15:04, 1 Septembrie 2017
Poate dobandi calitatea de coasigurat.

Daca nu are venituri, sotia acestuia nu era coasigurata datorita pensiei acestuia?
Nu. La medicul de familie nu apare
Nu apare intrucat nu a depus documentele necesare obtinerii calitatii de coasigurat al sotului.
Am inteles.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt documentele necesare obtinerii calitatii de coasigurat in cazul unei sotii, al carei sot este salariat? Elena123456789 Elena123456789 Care sunt documentele necesare obtinerii calitatii de coasigurat in cazul unei sotii, al carei sot este salariat?Va rog sa imi spuneti pas cu pas ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Pensie de boala, sot coasigurat nelualbu nelualbu daca eu sunt pensionat pe caz de boala sotia poate fi coasigurata (vezi toată discuția)
are dreptul un pensionar de a avea un coasigurat la sanatate? eu din nou eu din nou Cum se obtine aceasta calitate de coasigurat a sotului pensionar? Multumesc! (vezi toată discuția)