avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Vechimea in munca pe fluturasul de salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Vechimea in munca pe fluturasul de salariu

este obligatoriu sa fie trecuta vechimea in munca pe fluturasul de salariu ? mi s-a spus ca nu este obligatoriu . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Samoila Georgeta P.F.A. , Consilier juridic 22:31, 1 Septembrie 2017
In salariul brut negociat au fost incluse toate drepturile salariale.
elenaca a scris:

.... . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?


Calculator salariu - Salariul minim pe economie 2017 din februarie
[ link extern ]
elenaca a scris:

este obligatoriu sa fie trecuta vechimea in munca pe fluturasul de salariu ? mi s-a spus ca nu este obligatoriu . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?


1450 lei brut = 1065 lei net
- De regula se foloseste formula "in salariul brut negociat sunt incluse toate drepturile salariale"
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2017
Samoila Georgeta P.F.A., Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu minim pe economie luat in mana l cmarian90 cmarian90 Buna seara , As vrea sa imi spuneti si mie cat este salariu minim pe economie si cat trebuie sa primesc in mana dupa ce patronu plateste toate taxele la ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical Izabella96 Izabella96 Buna ziua,ma puteți ajuta și pe mine cu calcularea concediului medical...salariul brut pe ultimele 6 luni este de 8500 lei...zile lucrătoare in ultimele 6 ... (vezi toată discuția)
Plata contributii miguelanhel miguelanhel sunt angajat cu salariul minim pe economie 1450 ron. salar net primesc lunar 2000 ron . Angajatorul imi spune ca el imi plateste ca si contributii la stat ... (vezi toată discuția)