Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Vechimea in munca pe fluturasul de salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Vechimea in munca pe fluturasul de salariu

este obligatoriu sa fie trecuta vechimea in munca pe fluturasul de salariu ? mi s-a spus ca nu este obligatoriu . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?
george-neagu, moderator
In salariul brut negociat au fost incluse toate drepturile salariale.
elenaca a scris:

.... . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?

Calculator salariu - Salariul minim pe economie 2017 din februarie
[ link extern ]
elenaca a scris:

este obligatoriu sa fie trecuta vechimea in munca pe fluturasul de salariu ? mi s-a spus ca nu este obligatoriu . si la salariul minim pe economie 1450 cat este netul pe care -l iei in mana ?

1450 lei brut = 1065 lei net
- De regula se foloseste formula "in salariul brut negociat sunt incluse toate drepturile salariale"
Samoila Georgeta P.F.A., Consilier juridic