Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... PLATA LA ORA
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

PLATA LA ORA

CINE ARE ÎNTÂIETATE LA PLATA LA ORĂ TITULARUL ÎN SPECIALITATE SAU CEL CARE ARE DUBLĂ SPECIALIZARE ,DAR TITULAR ÎN ALTĂ SPECIALITATE?
Metodologia-cadru privind mobilitatea personalului didactic de predare din invatamatul preuniversitar in anul scolar 2017-2018, aprobat prin OMENCs nr. 5739/2016. cu modificarile si completarile ulterioare

Ocuparea posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate din invatamantul preuniversitar cu personal didactic calificat in regim de cumul sau de plata cu ora

Art. 94 (1) Dupa incheierea contractelor individuale de munca pe perioada nedeterminata/determinata, cu personalul didactic calificat repartizat conform prezentei Metodologii, directorul unitatii de invatamant atribuie, prin decizie, posturile didactice/catedrele/orele ramase neocupate in regim de cumul/plata cu ora cadrelor didactice titulare in unitatea de invatamant, la solicitarea acestora si comunica situatia la inspectoratul scolar, in perioada prevazuta in Calendar.
[ link extern ]