avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Proiectul de cadastrare și cartea funciară
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Proiectul de cadastrare și cartea funciară

in proiectul de inregistrara sistematica aimobilelor in cadastru si carte funciara proiect ce a avut ca scop intabularea gratuita a imobilelor precum siemiterea cartilor funciare ACEST PROIECT A AVUT LOC IN TOATA TARA SAU IN UNELE LOCALITATI
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:49, 2 Septembrie 2017
Este vorba despre proiect national cu termen de finalizare 2023
Anual,autoritatile centrale aloca sumele aferente pentru asigurarea fonduri UAT

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabularea-gratuita-a-terenurilor toma st toma st Am gasit acest anunt, publicat intr-un ziar ... (vezi toată discuția)
Lntabulare casa daniela.ilea daniela.ilea Am o casa nou construita si doresc sa o intabulez .Am inteles ca a aparut un act normativ publicat in Monitorul Oficial din 6 mai 2015 in urma careia sa vor ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa ce urmeaza a fi intabulata Bergero Bergero Buna seara, Intentionez sa cumpar o casa care a fost construita in 2010, are proiect, carte tehnica, receptia facuta, dar proprietarul a plecat apoi in ... (vezi toată discuția)