Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... taxe
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

taxe

Pentru un pensionar angajat cu 2 ore pe zi este obligat angajatorul sa platesca contributiile ca pentru norma intreaga ? Mi-am platit toata viata corect contributiile am iesit de drept la pensie cu o reducere de cativa ani pentru grupa de munca .
Pensionarii sunt exceptati.
Numai pensionarii pentru limită de vârstă în sistemul public de pensii sunt exceptati.
Bună ziua!

În situașia dumneavoastră sunteți exceptat iar contribuțiile se vor plăti direct proporțional cu nivelul salarial.