avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj

Buna ziua! se poate acorda somaj salariatului care are stagiu de cotizare de 7 luni?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:33, 2 Octombrie 2009
Una din conditiile obligatorii este sa aiba 12 luni lucrate in ultimele 24 de luni (nu neaparat consecutive si nu neaparat la acelasi angajator).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate beneficia de indemnizatie de somaj? ContSters143145 ContSters143145 Un angajat lucreaza 5 luni, iar 7 luni este in concediu fara plata pentru formare profesionala. Se acorda indemnizatie de somaj la implinirea a 12 luni daca ... (vezi toată discuția)
Vechimea necesara pt a beneficia de somaj szabados szabados Aceasta vechime de 12 luni (lucrate cu carte de munca) minima pentru acordarea ajutorului de somaj pe ultimele 24 de luni mai este in vigoare? (vezi toată discuția)
Somaj roxanabaciu roxanabaciu mai am dreptul la somaj daca am mai avut inainte de casatorie dupa ce am terimnat scoala? (vezi toată discuția)