Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul concediu medical

Buna ziua,

Sunt insarcinata in 8 săptămâni si lucrez pe un post unde sunt platita cu 2400 lei brut ( respectiv 1700 net ) plus bonuri de masa in valoare de 200 lei. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
- cum fac dovada bonurilor de masa impozabile pentru calculul indemnizatiei daca acestea nu sunt cuprinse în contractul de munca, dar apar pe fluturasul de salariu?
- daca intru in concediu medical din luna a 5 a ...sa zicem, cum se calculează indemnizatia? Tot din 1700 net plus 200 bonuri sau pe cei 75% cat iau in acea perioadă?

Mulțumesc frumos!
ana-cer, moderator
Pot primi , va rog, un raspuns la solicitarea de mai sus? Va mulțumesc!