avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura călătorie minor român în țări UE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura călătorie minor român în țări UE

Buna ziua! Locuiesc în Belgia și vreau sa plec o săptămână în Italia cu fetita mea care are 1 an. Am procura de la soțul meu pentru copil făcută în România. Este necesar sa o traduc sau o pot folosi in limba română?
Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 6 Septembrie 2017
Admin, administrator

Alte discuții în legătură

Procura minor pentru calatorie inspre romania alireb alireb Buna ziua...Vreau sa plec eu cu fetita mea din Italia in Romania...sotul meu este in Irlanda...este nevoie de procura din partea lui ca eu sa pot pleca cu ... (vezi toată discuția)
Divort pricopimaya pricopimaya ce drepturi am in caz de divort in 2007 am plecat cu actualul sot in italia pe atunci nu eram casatoriti,fiecare salar il trimiteam acasa sa renovam casa unde ... (vezi toată discuția)
Calatorie spania spre italia LidiaTuca LidiaTuca Locuiesc in Spania si vreau sa plec cu copilul pentru o saptamana in Italia. Pot pleca fara acordul tatalui? Sau, daca trebuie procura din partea tatalui in ce ... (vezi toată discuția)