avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Aplicare oug 4/2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Aplicare oug 4/2017

A intrat in vigoare oug4/2017 sau nu?
Ultima modificare: Marți, 5 Septembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:11, 6 Septembrie 2017
Ordonanța nr. 4/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal
a intrat in vigoare de la 28 iulie 2017.

OUG nr.4/2017 privind prorogarea termenului prevăzut la art. IV din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 51/2016 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 171/2010 privind stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor silvice, precum şi pentru stabilirea de măsuri în acordarea unor beneficii de asistenţă socială a intrat in vigoare de la 16 ianuarie 2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe majorate angajati part time? padarom padarom Doresc sa stiu daca de la 1 august 2017, a intrat in vigoare ordonanta care obliga societatile comerciale sa plateasca taxe integrale la nivelul salariului ... (vezi toată discuția)
Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile teomelcu teomelcu administratorul societatii unde lucrez mi a cerut sa semnez contract de munca pentru 2 ore este legal? a intrat in vigoare legea prin care se platesc ... (vezi toată discuția)
Salariul asistent medical comunitar Lauraanca Lauraanca Majorarea salariului în 2017 se refera și la asistent medical comunitar?unii dintre noi nu am primit o majorare din 2016?Va mulțumesc! (vezi toată discuția)