Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile

administratorul societatii unde lucrez mi a cerut sa semnez contract de munca pentru 2 ore
este legal?
a intrat in vigoare legea prin care se platesc contributii la acelasi nivel pentru contractele de munca fie ca sunt pentru 2,4 sau 8 ore?
Ordonanta a intrat in vigoare. ( Ordonanța nr. 4/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal este
in vigoare de la 28 iulie 2017).

Un c.i.m. poate fi incheiat pe durata determinata sau nedeterminata, cu norma intreaga sau cu timp partial.)
Cornel Vasile, Consilier juridic