avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile

administratorul societatii unde lucrez mi a cerut sa semnez contract de munca pentru 2 ore
este legal?
a intrat in vigoare legea prin care se platesc contributii la acelasi nivel pentru contractele de munca fie ca sunt pentru 2,4 sau 8 ore?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:58, 31 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ordonanta a intrat in vigoare. ( Ordonanța nr. 4/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal este
in vigoare de la 28 iulie 2017).

Un c.i.m. poate fi incheiat pe durata determinata sau nedeterminata, cu norma intreaga sau cu timp partial.)
Ultima modificare: Joi, 31 August 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe majorate angajati part time? padarom padarom Doresc sa stiu daca de la 1 august 2017, a intrat in vigoare ordonanta care obliga societatile comerciale sa plateasca taxe integrale la nivelul salariului ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere copil pentru angajatii care au contract de munca part time sau munca fractionata Kosem1 Kosem1 Buna ziua, Sunt gravida iar in luna august urmeaza sa nasc. Am inceput sa ma interesez despre indemnizatia de crestere copil si ma intereseaza daca in ... (vezi toată discuția)
Aplicare oug 4/2017 bitza71 bitza71 A intrat in vigoare oug4/2017 sau nu? (vezi toată discuția)