Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decontare naveta M.Ap.N.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decontare naveta M.Ap.N.

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez in M.A.P.N. si locuiesc cu , chirie care se deconteaza. In acest caz pot beneficia si de decont de transport?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Bună ziua!

Din ce înțeleg din OMAI 51/2014 cu modif. ulterioare, nu. Dacă aveți asigurat spațiu de locuit, presupun că e în același oraș, nu?
Actualmente, drepturile de transport ale personalului Ministerului Apărării Naţionale sunt reglementate prin Hotărârea Guvernului nr. 372/1990 privind drepturile de transport ale personalului Ministerului Apărării Naţionale, nepublicată, cu modificările şi completările ulterioare.

Norme metodologice privind drepturile de transport ale personalului armatei, asigurarea, evidenta, folosirea, emiterea si justificarea documentelor militare de transport, sunt aprobate prin Ordinul general al ministrului apararii nationale nr.17/1990, cu modificarile si completarile ulterioare.
U.m. este in Fetesti, iar eu primesc chirie in Calarasi. Iar cei care au proprietate acolo circula un autobuz cursa speciala si se deconteaza transportul la sfarsit de luna. Pot beneficia si eu de asta daca primesc chirie?
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...