Forum Discuţii juridice Executare silită somatie de plata venita din germania
Discuție deschisă în Executare silită

somatie de plata venita din germania

este vorba despre o somatie de plata venita din germania.Sotul meu a suferit o operatie in Germania,avand card european din a a doua zi a operatiei.Fiind o urgenta medicala,nu a avut card inaintea operatiei,ci de a doua zi.Acum,dupa un an de la operatie,factura medicala ia venit acasa,la domiciiu,in loc sa ajunga la casa de asigurari de sanatate.Are o somatie de plata in valoare de 22000 euro.Am dori sa facem contestatie,dar nu stim cum se procedeaza.Precizez ca somatia este primita prin judecatoria Galati.
Cornel Vasile, Consilier juridic