Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru reabilitare termica (anvelopare)?

Buna ziua,

Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru reabilitare termica (anvelopare)? Fiindca administratorul spune ca a deschis dosar la primarie acum un an dar ca nu a primit inca raspuns si cred ca e posibil ca de fapt sa nu fi depus inca dosarul fiindca nu doreste izolarea termica a balconului lui.

Multumesc.
pajura11, utilizator
Ori mergeti si intrebati la primaria de sector , la biroul de relatii cu asociatiile de proprietari, ori , pe site-ul primariei ar trebui sa gasiti lista cu imobilele care intra in reabilitare si perioada aproximativa de incepere .
Dar ..... abia acum un an a fost depus dosarul ???
Multumesc frumos pentru raspuns.

Asa mi-a spus, ca a depus dosarul si ca asteapta sa vada daca e pe lista "cand ne-o face si oe noi". Prima discutie despre asta a avut loc in iarna, cu referire la 2016, si am maibintrebat anul acesta daca a primit raspuns de la primarie si a zis ca "nu, asteptam".
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Daca exista dosar depus la primarie,atunci presedintele de asociatie ar trebui sa detina dovada de depunere=numar inregistrare cerere reabilitare/modernizare si eficientizare energetica
In temeiul disp art 10 LK nr 230/2007 solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte documentul care atesta depunerea dosarului pentru modernizarea energetica a imobilului
Multumesc frumos si multumesc frumos tuturor!

ynocentta a scris:

Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Daca exista dosar depus la primarie,atunci presedintele de asociatie ar trebui sa detina dovada de depunere=numar inregistrare cerere reabilitare/modernizare si eficientizare energetica
In temeiul disp art 10 LK nr 230/2007 solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte documentul care atesta depunerea dosarului pentru modernizarea energetica a imobilului