avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru reabilitare termica (anvelopare)?

Buna ziua,

Cum aflu daca blocul meu a fost propus pentru reabilitare termica (anvelopare)? Fiindca administratorul spune ca a deschis dosar la primarie acum un an dar ca nu a primit inca raspuns si cred ca e posibil ca de fapt sa nu fi depus inca dosarul fiindca nu doreste izolarea termica a balconului lui.

Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 7 Septembrie 2017
pajura11, utilizator
Cel mai recent răspuns: pajura11 , utilizator 18:36, 7 Septembrie 2017
Ori mergeti si intrebati la primaria de sector , la biroul de relatii cu asociatiile de proprietari, ori , pe site-ul primariei ar trebui sa gasiti lista cu imobilele care intra in reabilitare si perioada aproximativa de incepere .
Dar ..... abia acum un an a fost depus dosarul ???
Multumesc frumos pentru raspuns.

Asa mi-a spus, ca a depus dosarul si ca asteapta sa vada daca e pe lista "cand ne-o face si oe noi". Prima discutie despre asta a avut loc in iarna, cu referire la 2016, si am maibintrebat anul acesta daca a primit raspuns de la primarie si a zis ca "nu, asteptam".
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Daca exista dosar depus la primarie,atunci presedintele de asociatie ar trebui sa detina dovada de depunere=numar inregistrare cerere reabilitare/modernizare si eficientizare energetica
In temeiul disp art 10 LK nr 230/2007 solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte documentul care atesta depunerea dosarului pentru modernizarea energetica a imobilului
Multumesc frumos si multumesc frumos tuturor!

ynocentta a scris:

Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Daca exista dosar depus la primarie,atunci presedintele de asociatie ar trebui sa detina dovada de depunere=numar inregistrare cerere reabilitare/modernizare si eficientizare energetica
In temeiul disp art 10 LK nr 230/2007 solicitati presedintelui de asociatie sa va prezinte documentul care atesta depunerea dosarului pentru modernizarea energetica a imobilului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inlocuirea ferestrelor din lemn cu termopane Jean_Louis Jean_Louis Daca nu doresc sa pun ferestre termopan si vreau sa pastraz ferestrele din lemn in cazul in care blocul unde locuiesc se reabiliteaza ce trebuie sa fac in ... (vezi toată discuția)
Refuz anvelopare utilizatorx utilizatorx Buna ziua! As vrea sa stiu daca in baza \"eficientizarii energetice\" din Legea Asociatiilor de proprietari, pot solicita (oficial, in scris)montarea de ... (vezi toată discuția)
Reabilitare termica Aurorae Aurorae Buna ziua. Blocul in care locuiesc are 3 administrații si a fost aprobat pentru reabilitare termica. Ei vor neaparat sa imi darame balconul ca sa puna niste ... (vezi toată discuția)