Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Companie din strainatate (Cypru) detine/achizitionare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Companie din strainatate (Cypru) detine/achizitionare imobil in Romania

Buna ziua,

As dori sa stiu daca o companie inregistrata in Cypru poate detine un imobil in Romania (sa fie proprietar cum s-ar zice) si in ce conditii

Multumesc
POate detine un imobil in conditiile in care il cumpara.
Are acest drept o companie din Cypru sa achizitioneze un imobil in Romania?
Daca da, impozitul se va calcula ca si pentru persoana juridica?