Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea despre unde se ingroapa morti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea despre unde se ingroapa morti

Salutare am o intebare tata vrea sa fie ingropar in casa unde a locuit dupa ce moare e vro lege care sa le sanctioneze pe persoanele care se ocupa se asa ceva daca se poate face asa ceva
Molole90, utilizator
Dorinta tatalui nu poate fi concretizata
Exista dispozitii fara echivoc L nr 102/2014 care precizeaza locul unde pot fi inhumate persoanele decedate