avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea despre unde se ingroapa morti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea despre unde se ingroapa morti

Salutare am o intebare tata vrea sa fie ingropar in casa unde a locuit dupa ce moare e vro lege care sa le sanctioneze pe persoanele care se ocupa se asa ceva daca se poate face asa ceva
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Septembrie 2017
Molole90, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:37, 9 Septembrie 2017
Dorinta tatalui nu poate fi concretizata
Exista dispozitii fara echivoc L nr 102/2014 care precizeaza locul unde pot fi inhumate persoanele decedate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incinerare, testament, loc de veci. User1234598 User1234598 Bună tuturor. Vin cu o chestiune care poate părea ciudată pentru unii. Şi anume.. doresc să realizez un testament care să inculdă următoarele dorinte ... (vezi toată discuția)
Doresc să-mi reînhumez soțul în bucurești. În ce condiții pot face asta? Placinta8 Placinta8 Cum as putea sa mut sicriul cu sotul meu dintr-o comuna, in locul de veci din Bucuresti. Am fost victimele unui accident rutier. Sotul meu a murit pe loc, la ... (vezi toată discuția)
Deshumare gina_with_the_jad@yahoo.com gina_with_the_jad@yahoo.com Ma numesc Gina fostul meu sot a murit anul trecut dar fiul meu acum vrea deshumare pentru al muta in alt cimitero dar eu nu sunt de acord ce poate sa faca el ... (vezi toată discuția)