Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua!
Am urmatoarea situatie: un salariat are concediu medical cod 14 pana pe 31.08.2017. Astazi 11.09.2017 vine cu decizia medicala asupra capacitatii de munca pierduta in totalitate, datata cu 23.08.2017. Cu ce data si art. pot face incetarea CIM? Este corect sa inceteze cim la cerere prin acordul partilor cu data de astazi? Sau pot folosi art56 lit.c) ? Multumesc pentru ajutor si intelegere...
multumesc!!!!