Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea concluziilor scrise - conflicte de munca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea concluziilor scrise - conflicte de munca

Buna seara!
Intrebare mea este daca pot depune amanarea concluziilor scrise -
motivul este gasirea unui alt avocat
Multumesc!
ELA2000, utilizator
Probabil că vă referiți la solicitarea de a se amâna pronunțarea pentru a avea posibilitatea să depuneți concluzii scrise.
În acest caz, puteți solicita instanței amânarea pronunțării soluției, motivat de faptul că doriți să depuneți concluzii scrise, pe care în prezent nu le aveți, și intenționați să le depuneți cu ajutorul unui avocat.
Francisc Gerber, Avocat
Asta a solictat judecatorul - amanarea pronuntarii pentru a depune concluziile.
Eu solicit o amanare pentru a gasi alt avocat ca sa pot depun concluziile scrise.
Multumesc!

ELA2000, utilizator
Ințeleg faptul ca procesul s-a finalizat, judecătorul a amânat pronunțarea soluției o săptămână, iar dvs doriți ca in acest interval să angajați un avocat care să formuleze concluziile scrise.
Bună dimineața!
Am avut termen o saptamana sa depun concluziile.
Am avut un avocat si acum vreau sa aman pentru gasirea unui alt avocat competent.
Multumesc!
După închiderea dezbaterilor și rămânerea în pronunțare nu mai aveți ce amânări să cereți.
Fie vă străduiți să scrieți/depuneți concluziile acelea, cu sau fără ajutorul unui avocat, pănă la data la care a fost amânată pronunțarea, fie ... asta e. (A! există și varianta să aveți noroc de vreo nouă amânare de pronunțare, dar nu pentru că i-ați cerut dvs. instanței să mai gândească până te miri când).
romascanu, moderator