avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea concluziilor scrise - conflicte de munca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea concluziilor scrise - conflicte de munca

Buna seara!
Intrebare mea este daca pot depune amanarea concluziilor scrise -
motivul este gasirea unui alt avocat
Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
ELA2000, utilizator
Cel mai recent răspuns: ELA2000 , utilizator 12:36, 14 Septembrie 2017
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probabil că vă referiți la solicitarea de a se amâna pronunțarea pentru a avea posibilitatea să depuneți concluzii scrise.
În acest caz, puteți solicita instanței amânarea pronunțării soluției, motivat de faptul că doriți să depuneți concluzii scrise, pe care în prezent nu le aveți, și intenționați să le depuneți cu ajutorul unui avocat.
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
Francisc Gerber, Avocat
Asta a solictat judecatorul - amanarea pronuntarii pentru a depune concluziile.
Eu solicit o amanare pentru a gasi alt avocat ca sa pot depun concluziile scrise.
Multumesc!


Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
ELA2000, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ințeleg faptul ca procesul s-a finalizat, judecătorul a amânat pronunțarea soluției o săptămână, iar dvs doriți ca in acest interval să angajați un avocat care să formuleze concluziile scrise.
Bună dimineața!
Am avut termen o saptamana sa depun concluziile.
Am avut un avocat si acum vreau sa aman pentru gasirea unui alt avocat competent.
Multumesc!
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
După închiderea dezbaterilor și rămânerea în pronunțare nu mai aveți ce amânări să cereți.
Fie vă străduiți să scrieți/depuneți concluziile acelea, cu sau fără ajutorul unui avocat, pănă la data la care a fost amânată pronunțarea, fie ... asta e. (A! există și varianta să aveți noroc de vreo nouă amânare de pronunțare, dar nu pentru că i-ați cerut dvs. instanței să mai gândească până te miri când).
Ultima modificare: Joi, 14 Septembrie 2017
romascanu, moderator

Alte discuții în legătură

Prezenta la darea sentintei resursesbc resursesbc Vineri am avut un termen de judecata(in materie civila) la care judecatorul a spus ca va pronunta hotararea peste o saptamana. Acest lucru se va face in ... (vezi toată discuția)
Amanare pronuntare paul99 paul99 Va rog puteti sa imi spune-ti din ce motive sa poate amana pronuntarea intrun proces penal? si daca este posibil pana la termenul afisat sa mai administrez ... (vezi toată discuția)
Termen pronuntare ?!? MJJ MJJ Buna seara. Am si eu o intrebare : cat poate sa dureze pana un judecator se pronunta intr-un caz (penal)? O cunostinta a avut fondul pe 22 septembrie si s-a ... (vezi toată discuția)