Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen raspuns reclamatie itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen raspuns reclamatie itm

cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm
Se poate intampla (spun asta ptr ca s-a intamplat) ca raspunsul ITM, primit de alfel in termenul legal de 30 zile, sa nu spuna nimic.
Adica, sa nu dea o rezolvare clara si concisa a problemei dvs.

Cu alte cuvinte, sa fie ca in Eminescu: "e usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune".
Presupun ca aceasta este modalitate ITM de a-si asuma raspunderea!
clio06 a scris:

Se poate intampla (spun asta ptr ca s-a intamplat) ca raspunsul ITM, primit de alfel in termenul legal de 30 zile, sa nu spuna nimic.
Adica, sa nu dea o rezolvare clara si concisa a problemei dvs.

Cu alte cuvinte, sa fie ca in Eminescu: "e usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune".
Presupun ca aceasta este modalitate ITM de a-si asuma raspunderea!

mda, din pacate acesta este tristul adevar...#-o
maria1504 a scris:

clio06 a scris:

Se poate intampla (spun asta ptr ca s-a intamplat) ca raspunsul ITM, primit de alfel in termenul legal de 30 zile, sa nu spuna nimic.
Adica, sa nu dea o rezolvare clara si concisa a problemei dvs.

Cu alte cuvinte, sa fie ca in Eminescu: "e usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune".
Presupun ca aceasta este modalitate ITM de a-si asuma raspunderea!

mda, din pacate acesta este tristul adevar...#-o

:offtopic:
Daca tot facem afirmatia ca la ITM lucreaza functionari incompetenti sau ca nu se rezolva petitia , atunci de ce ii mai sfatuim pe utilizatori sa se adreseze acestei institutii?
VLADVIOREL12 a scris:

cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm

Faceti reclamatie la Corpul de Control de la ITM si la Inspectia Muncii spunand ca ca a-ti facut sesizare si la ITM.iar patronul v-a "amenintat ca are relatii la itm"
Angel 2007 a scris:

VLADVIOREL12 a scris:

cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm

Faceti reclamatie la Corpul de Control de la ITM si la Inspectia Muncii spunand ca ca a-ti facut sesizare si la ITM.iar patronul v-a "amenintat ca are relatii la itm"

Oare ce efect va avea o reclamatie la Corpul de Control al aceleasi institutii? :hm:

Parerea mea este ca toate sesizarile adresate ITM-ului se duc la Corpul de Control al acestei institutii ... prin urmare, nu cred ca va avea vreo sansa daca mai depune odata o sesizare la ITM.