avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reclamatie la itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reclamatie la itm

am facut o reclamatie la itm. acum cum pot vedea ce sa intimplat in urma plingerii mele cred ca dureaza un timp va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:47, 5 August 2014
Buna ziua,
In mod normal, in 30 de zile va va fi transmis un raspuns.
Daca acel raspuns nu vine sau nu va satisface va puteti adresa instantelor de dreptul muncii.
Nu are nicio legatura instantele de dreptul muncii cu raspunsul la petitii.

In urma sesizarii dvs, ITM va efectua un control la societatea respectiva, urmand a constata sau nu neregulile sesizate de dvs.
Dupa finalizarea controlului veti primi raspuns din partea institutiei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen raspuns reclamatie itm VLADVIOREL12 VLADVIOREL12 cum procedez daca itm nu raspunde la reclamatie ,patronul ma amenintat ca are relatii la itm (vezi toată discuția)
Dreptul muncii DuineaBogdan DuineaBogdan Buna ziua. Este pentru prima data cand postez ceva pe acest site si imi cer scuze anticipat daca am gresit rubrica, sau daca incurc pe cineva cu intrebarea ... (vezi toată discuția)
Protectia consumatorului? VALI_M VALI_M As dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o problema avuta cu cei de la Protectia Consumatorului. Am facut o sesizare la Comisariatul Judetean pentru ... (vezi toată discuția)