Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reclamatie la itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reclamatie la itm

am facut o reclamatie la itm. acum cum pot vedea ce sa intimplat in urma plingerii mele cred ca dureaza un timp va multumesc
Buna ziua,
In mod normal, in 30 de zile va va fi transmis un raspuns.
Daca acel raspuns nu vine sau nu va satisface va puteti adresa instantelor de dreptul muncii.
Nu are nicio legatura instantele de dreptul muncii cu raspunsul la petitii.

In urma sesizarii dvs, ITM va efectua un control la societatea respectiva, urmand a constata sau nu neregulile sesizate de dvs.
Dupa finalizarea controlului veti primi raspuns din partea institutiei respective.