Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare de drept
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare de drept

Cand intervine reabilitarea de drept in cazul pedepselor cu suspendare sub supraveghere cu termen de incercare 5 ani ?
Condamnat pe NCP?
Pe vechiul cod ...in 2013
Batagaalin, utilizator
ART. 86^6 c.p.-1968
Reabilitarea în cazul suspendării executării pedepsei sub supraveghere
Dacă cel condamnat nu a săvârşit din nou o infracţiune înăuntrul termenului de încercare şi nici nu s-a pronunţat revocarea suspendării executării pedepsei în baza art. 86^4, el este reabilitat de drept.