avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2013 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Compartiment Îngrijiri paliative
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Compartiment Îngrijiri paliative

Bună ziua! Compartiment Îngrijiri paliative deschis în iulie 2015, are dreptul la spor pentru condiții periculoase? S-au făcut nenumărate demersuri către Minister,DSP,dar nu am primit nici un răspuns clar, decât să se aplice legea. Nimeni nu a spus DA, aveți dreptul la spor, conform legii cutare! De 2 ani,de când s-a deschis, direcțiunea spune că nu are o bază legală pentru a acorda sporul. Vă mulțumim mult!
Ultima modificare: Marți, 19 Septembrie 2017
Norbert333, utilizator

Alte discuții în legătură

Sporuri ingrijiri paliative Norbert333 Norbert333 Sunt asistent medical intr-o sectie noua de Ingrijiri Paliative.As vrea sa stiu daca se acorda ceva sporuri pe aceasta sectie si daca da ,in baza carei ... (vezi toată discuția)
Spor condiţii vătămătoare de muncă (spor de ecran) cf. hg nr. 34 din 31.01.2018 art. 14 alin. c) ChrisCC ChrisCC Bună ziua, lucrez în învățământ și odată cu HG. 34 / 31.01.2018 art. 14 alin. c) beneficiez de acest spor de ecran îndeplinind condițiile cerute. Am ... (vezi toată discuția)
Se va mai putea da decizia ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Va rugam din tot sufletul sa ne ajutati cu un raspuns, cum ar trebui sa se procedeze corect in urmatoarea situatie: - anul trecut, in anul ... (vezi toată discuția)