Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Modificare fisa postului
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Modificare fisa postului

Buna ziua.
Am functia de informatician in cadrul unei institutii de invatamant si in urma unei sedinte a consiliului de administratie s-a hotarat sa imi dea ca sarcina realizarea orarului in conditiile in care in fisa postului nu scrie acest lucru.
Este specificat la un punct: in functie de nevoile specifice ale unitatii salariatul va indeplini si alte sarcini repartizate de angajator prin decizia directorului in conditiile legii.
In regulamentul unitatilor scolare scrie ca cei din comisia de orar sunt responsabii de acest lucru. Eu nu fac parte din aceasta comisie.
Pot baga chiar ce vor in fisa postului.
Care este suportul legal pe baza caruia se pot adauga noi sarcini?
Multumesc.
In conditiile in care nu am primit nici o parere simplific postul anterior si intreb: un angajator poate modifica fisa postului unui angajat fara consultarea acestuia solicitandu-i doar sa o semneze?