Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Urgent!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Urgent!

Buna seara,
Am si eu o rugaminte la cei care sunt online,vreau sa fac o cerere de demisie si am nevoie de sugestiile d-voastra.Va multumesc:">
rlc.marinescu, utilizator
Catre,
S.C. ______________________

Domnule Administrator,

Subsemnatul(a) _______________angajat(a) in functia/meseria ______
la _______ , prin prezenta notificare va comunic incetarea contractului individual de munca prin demisie, conf. art. 79 ( ) din Codul muncii.

Perioada de preaviz de ____ zile calendaristice va decurge da la data prezentei pana la data de __________________ , iar cu data de ___________________ inceteaza activitatea mea la S.C. _____________ .

Va rog sa procedati la intocmirea documentelor necesare pentru incetarea contractului individual de munca!

Data _________________ Semnatura ____

Nu este o cerere, este o notificare. Nu se aproba.
O depuneti la Registratuta si luati un numar de inregistrare. Sau o puneti prin posta cu confirmare de primire.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Va multumesc foarte mult chiar imi este de ajutor raspunsul d-voastra.Multumesc.