avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Urgent!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Urgent!

Buna seara,
Am si eu o rugaminte la cei care sunt online,vreau sa fac o cerere de demisie si am nevoie de sugestiile d-voastra.Va multumesc:">
Ultima modificare: Duminică, 4 Octombrie 2009
rlc.marinescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: rlc.marinescu , utilizator 20:48, 4 Octombrie 2009
Catre,
S.C. ______________________

Domnule Administrator,

Subsemnatul(a) _______________angajat(a) in functia/meseria ______
la _______ , prin prezenta notificare va comunic incetarea contractului individual de munca prin demisie, conf. art. 79 ( ) din Codul muncii.

Perioada de preaviz de ____ zile calendaristice va decurge da la data prezentei pana la data de __________________ , iar cu data de ___________________ inceteaza activitatea mea la S.C. _____________ .

Va rog sa procedati la intocmirea documentelor necesare pentru incetarea contractului individual de munca!

Data _________________ Semnatura ____


Nu este o cerere, este o notificare. Nu se aproba.
O depuneti la Registratuta si luati un numar de inregistrare. Sau o puneti prin posta cu confirmare de primire.
Ultima modificare: Duminică, 4 Octombrie 2009
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Va multumesc foarte mult chiar imi este de ajutor raspunsul d-voastra.Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model demisie cu preaviz corneliu1984 corneliu1984 Buna ziua.puteti sa ma ajutati cu un model de demisie cu preaviz, mai exact ce articol de lege trebuie precizat. Va multumesc! (vezi toată discuția)
Demisie??? razvan017 razvan017 Lucrez la o firma de transport din Curtea de Arges si doresc sa imi bag demisia,intrebarea mea este urmatoarea daca imi bag demisia mai pot intra in somaj?? si ... (vezi toată discuția)
Imi putei spune daca am formulat bine o demisie????cei de la resurse o contesta dorin.brezoi dorin.brezoi Subsemnatul Brezoi Dorin Stefan , angajat a S.C Premium Auto Motors S.R.L, in functia de consultant vanzari piese auto, va informez ca incepand din data de ... (vezi toată discuția)