Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool la volan

Buna seara! Am si eu o intrebare . Acum 4 ani am fost prins cu alcool la volan (0.82 in aer.. 1.6 prima proba 1.45 a doua) am primit un an si 6 luni cu amanarea aplicarii pedepsei si 2 ani probatiune (pe care i-am terminat in noiembrie 2016) . In aprilie 2017 am avut o problema personala si m-am urcat din nou la volan baut (0.86 aer. 1.90 prima 1.75 a doua proba) as dori sa stiu daca cumva ma mai afecteaza sau nu prima condamnare? precizez ca, cazierul imi este curat.
O sa va afecteze la individualizare, judecatorul o sa vada antecedenta dvs si probabil se va orienta catre o pedeapsa cu inchisoarea, cu suspendarea executarii sub supraveghere, posibil si pedeapsa complementara sa nu conduceti in timpul termenului de supraveghere.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat