Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie intarziata!
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie intarziata!

Buna seara! Am fost anuntat printr-un email de casa de pensii Deva si de casa nationala de pensii ca a fost emisa in data de 08.09.2017 decizia de recalculare a pensiei cu legea 155/2016 ! Intrebarea este ; de cat timp are nevoie posta romana ptr . a aduce decizia (sau face vreo escala pe undeva?) deoarece suntem in data de 23.09.2017 si inca nu am primit-o! Multumesc!
Daca decizia a fost emisa in data de 08.09.2017 inseamna ca atunci a fost scoasa din calculator de lucrator, nu ca a si plecat din institutie spre posta. La posta se mai plimba putin plicul pana ajunge la postas. Postasul lucreaza si el 5 zile pe saptamana, cu liber sambata si duminica. Calculand se poate ajunge la cel mai optimist termen de 1 luna de la emitere decizie.