Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare concediere urmată de concediu medical. E ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare concediere urmată de concediu medical. E nevoie de o altă notificare?

Dacă am primit notificarea de concediere și a doua zi am întrat în concediu medical, când se termina concediul medical trebuie sa primesc o alta notificare?

Mulțumesc mult pentru un răspuns urgent.
Admin, administrator
Incepand cu prima zi dupa terminarea concediului medical , va incepe sa curga termenul de preaviz .
Nu veti mai primi o noua instiintare.
Gabi Chirila a scris:

Dacă am primit notificarea de concediere și a doua zi am întrat în concediu medical, când se termina concediul medical trebuie sa primesc o alta notificare?

Mulțumesc mult pentru un răspuns urgent.

Buna ziua,
Nu veti mai primi o noua notifcare.
Pe durata concediului medical se suspenda termenul din notificarea deja primita.
Nu mai este necesara o noua notificare.
Dacă s-a terminat preavizul și nu am primit decizia de concediere, cum trebuie sa procedez?

Mulțumesc mult anticipat pentru un răspuns urgent!
Așteptați ca angajatorul sa va comunice decizia după expirarea preavizului.