avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare concediere urmată de concediu medical. E ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare concediere urmată de concediu medical. E nevoie de o altă notificare?

Dacă am primit notificarea de concediere și a doua zi am întrat în concediu medical, când se termina concediul medical trebuie sa primesc o alta notificare?

Mulțumesc mult pentru un răspuns urgent.
Ultima modificare: Luni, 25 Septembrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Gabi Chirila , utilizator 10:17, 26 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incepand cu prima zi dupa terminarea concediului medical , va incepe sa curga termenul de preaviz .
Nu veti mai primi o noua instiintare.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gabi Chirila a scris:

Dacă am primit notificarea de concediere și a doua zi am întrat în concediu medical, când se termina concediul medical trebuie sa primesc o alta notificare?

Mulțumesc mult pentru un răspuns urgent.

Buna ziua,
Nu veti mai primi o noua notifcare.
Pe durata concediului medical se suspenda termenul din notificarea deja primita.
Nu mai este necesara o noua notificare.
Dacă s-a terminat preavizul și nu am primit decizia de concediere, cum trebuie sa procedez?

Mulțumesc mult anticipat pentru un răspuns urgent!
Așteptați ca angajatorul sa va comunice decizia după expirarea preavizului.

Alte discuții în legătură

Desfacere c.i.m insolventa Vioreld Vioreld Buna dimineata! Daca o societate aflata in insolventa decide desfiintarea unui post, care este procedura (preaviz normal sau se desface contractul conform ... (vezi toată discuția)
Notificare preaviz Gabi Chirila Gabi Chirila Dacă am primit azi notificarea de concediere și de mâine mi-am luat concediu medical, după ce se termina concediul ce fac? Ma duc la ... (vezi toată discuția)
Din cic direct in prenatal paccluj paccluj Buna seara Am fost in concediu ingrijire copil, urmand ca la data de 13.03.2013 sa ma prezint la lucru. Avand in vedere ca urmeaza sa avem al doilea copil, ... (vezi toată discuția)