Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot obtine fiscalul autoturismului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot obtine fiscalul autoturismului

am cumparat un autoturism care in carte si talon are un proprietar,care a vandut catre un al doilea.eu am cumparat de la acesta,cu promisiunea ca ulterior sa-mi elibereze fiscalul.ce pot face pentru a obtine legal acest act si ce costuri implica,eventuale proceduri?
Cel de la care ati cumparat nu va poate pune la dispozitie acest document deoarece, cel mai probabil, el nu a inregistrat la Directia Taxe si Impozite Locale acel autoturism.
Vanzatorul de la care ati achizitionat dv auto nu a inmatriculat vehiculul,respectiv este in imposibilitate certa a va pune la dispozitie certificat fiscal si fisa de radiere auto
Nici proprietarul din documentele vehiculului nu va poate ajuta deoarece acesta a radiat auto din evidenta fiscala
Pentru a finaliza dv procedura de achizitie si de inmatriculare vehicul este necesar sa promovati actiune in instanta