avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... VENIT DIN TRANZACTIONARE BITCOIN (MONEDA DIGITALA|)
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

VENIT DIN TRANZACTIONARE BITCOIN (MONEDA DIGITALA|)

Va rog sa ma sfatuiti cum sa declar la ANAF veniturile castigate in strainatate din tranzactionarea monedelor digitale(Bitcoin). Banii ii am in cont in strainatate dar vreau sa achizitionez o casa in Romania. Cum sa procedez sa fie legal?

Alte discuții în legătură

Problemele unui tanar de 20. Alexander12 Alexander12 Buna ziua si vine v-am gasit pe acest forum. Am 20 de ani si sunt student. Pana aici toate bune si frumoase. Insa incerc sa imi fac ordine in ganduri si idei ... (vezi toată discuția)
Vanzare lucrari / artwork-uri digitale pentru cryptomonede unknownamethyst unknownamethyst Buna ziua! Daca eu sunt un artist digital si imi pun lucrarile pe site-urile de tip NFT pentru a fi scoase la licitatie pe cryptomonede sau vandute tot pe ... (vezi toată discuția)
Tranzactionare bitcoin terminus1 terminus1 Buna seara, as dori sa stiu, este ilegal sa tranzactionezi bitcoin in Romania ? Prin tranzactionare ma refer mai exact sa intermediez, adica sa cumpar bitcoin ... (vezi toată discuția)