avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrebare - acte auto false
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrebare - acte auto false

Daca ai folosit niste acte false ale unei masini ce pedeapsa se obtine???Se suspenda permisul de conducere?
Ultima modificare: Joi, 28 Septembrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:01, 28 Septembrie 2017
Ati fost depistat circuland pe drumul pubic cu documente false ?
Daca ati fost depistat in trafic cu vehicul cu documente false automat se intocmeste dosar penal
Conditionat de anumite circumstante se poate dispune efectuarea de cercetari sub aspectul savarsirii infractiunilor de uz de fals si conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neinmatriculat.sau vehicul inmatriculat in alt stat, care nu are drept de circulatie in Romania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal, ce urmeaza? didi23 didi23 buna. daca ti se face dosar penal pt conducere masina cu nr rosii expirate si false care sunt urmarile? ce urmeaza? se ajunge in tribunal? se da amenda? mersi (vezi toată discuția)
Dosar penal conducere fara permis tractor inregistrat Alexandru Deac Alexandru Deac se poate constitui un dosar penal pentru conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fara permis de conducere in cazul in care circul cu tractorul ... (vezi toată discuția)
Numar de inmatriculare expirat ContSters162843 ContSters162843 am o problema sunt sofer profesionist si am tractat o semiremorca cu numarul de inmatriculare expirat mentionez ca semiremorca este in leasing la ce pedeapsa ... (vezi toată discuția)