Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Declaratie ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Declaratie ITM

Buna ziua,
Stie cineva daca trebuie depusa la ITM vreo declaratie de catre societatea comerciala - persoana juridica romana, la care este detasat un cetatean roman de la o alta societate - persoana juridica romana?
Cat timp ii intocmiti stat de plata depuneti toate declaratiile aferente salariilor, mai exact declaratie la somaj, pensie, sanatate, itm, administratie finanaciara.
Oricum, detasarea salariatului se face printr-o cerere de detasare si printr-o decizie de acceptare a detasarii. Care si acea decizie trebuie cu viza ITM