Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Buna seara. Dacă,înainte de împlinirea vârstei de 2 ani a copilului imi dau demisia de la locul actual de muncă și ma reangajez la 2 ore,mai pot beneficia de acel stimulent?...multumesc...
Pentru a se beneficia de stimulentul de insertie, realizarea de venituri se poate face si in baza unui c.i.m. cu timp partial.