Forum Discuţii juridice Executare silită Popire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Popire pe salariu

Bună ziua am si eu o intrebare la dv.eu am contestat executarea silită la un credit .si acum ma judec cu ei .si de curînd m-am angajat si imi cere sa imi fac card sa imi vireze salariu pe el.intrebarea mea pentru dv.este daca am popiri pe salariu .îmi poate sa imi blocheze contul.cit eu am făcut contestație si ma judec cu ei

Buna ziua. Daca nu ati cerut si suspendarea executarii, aceasta continua.
Vă blochează contul bancar. Alegeți să primiți salariul în mână, și aveți siguranță că vă primiți la sfârșit de lună diferența de salariu.
Evitați contul bancar, e mult mai bine să nu aveți un cont la o bancă, deoarece banii care vă intră în cont sunt blocați în procent de 100%.
Dacă mi-l blochează il mai pot debloca .? Si ce trebuie sa fac
Florin rmz a scris:
Dacă mi-l blochează il mai pot debloca .? Si ce trebuie sa fac

Să vă achitați datoria către creditor, asta trebuie să faceți.
După ce veți achita și ultimul leu, executorul judecătoresc va trimite către bancă adresă de deblocare a contului.
Sau dacă veți câștiga executarea silită prin hotărâre definitivă, contul va fi deblocat.
Dapix, utilizator
Dacă ma duc la el si imi eau agajamentu ca plătesc cite 300 ron pe fiecare luna pina termin toata datoria imi poate debloca contul.