Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita legala?
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita legala?

Este legal sa mi se puna sechestru pe o masina care valoreaza 6000de euro, in cazul in care in urma notificarii de la executor ul judecatoresc, am o datorie in valoare de 2000ron?
Executorul poate dispune astfel de masuri.
Din pacate exista chiar posibilitatea de a scoate la vanzare acel bun pentru a acoperi creanta si cheltuielile de executare.