avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revizuire dosar civil pretentii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revizuire dosar civil pretentii

Se judeca la Judecatorie se judeca si apelul la TMB decizie definitive UNDE SE DEPUNE CREREA DE REVIZUIRE
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 22:30, 2 Octombrie 2017
In principiu, cererea de revizuire se îndreaptă la instanța care a pronunțat hotărârea a cărei revizuire se cere.
Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."
DAN POPESCU a scris:

Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."

DAN POPESCU a scris:

Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."
Va multumesc ptr raspuns va voi contacta la telefon foarte curand Tel meu este 0730571151

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revizuire ContSters403290 ContSters403290 Daca am pierdut la fond si apelul mi s-a respins mai am dreptul la revizuire pe civil? (vezi toată discuția)
Cerere revizuire Phantom79 Phantom79 salutare, cererea de revizuire trebuie depusa la instant care a emis ultima hotarare in cauza sau la trinunal?? va multumesc (vezi toată discuția)
Cai de atac extraordinare, dupa contestatia in anulare la curtea de apel? SIE SIE Nu sunt multumit de respingerea contestatiei in anulare de curtea de apel.Unde pot ataca la contencios adtiv si fiscal obligarea mea de a achita cass-ul? (vezi toată discuția)