Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revizuire dosar civil pretentii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revizuire dosar civil pretentii

Se judeca la Judecatorie se judeca si apelul la TMB decizie definitive UNDE SE DEPUNE CREREA DE REVIZUIRE
In principiu, cererea de revizuire se îndreaptă la instanța care a pronunțat hotărârea a cărei revizuire se cere.
Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."
DAN POPESCU a scris:

Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."

DAN POPESCU a scris:

Art.510(1)NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."
Va multumesc ptr raspuns va voi contacta la telefon foarte curand Tel meu este 0730571151