avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere revizuire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere revizuire

salutare, cererea de revizuire trebuie depusa la instant care a emis ultima hotarare in cauza sau la trinunal?? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Phantom79 , utilizator 15:16, 26 Noiembrie 2014
Cererea de revizuire se îndreaptă la instanta care a dat hotărârea rămasă definitivă şi a cărei revizuire se cere.
:bow: MULTUMESC MULT:bow:
av_silvia_margineanu a scris:

Cererea de revizuire se îndreaptă la instanta care a dat hotărârea rămasă definitivă şi a cărei revizuire se cere.


nu la judecatoria unde sa judecat dosarul?? trebuie depusa la tribunal unde sa judecat recursul?? si taxa unde trebuie platita?? va multumesc mult pt ajutor:bow:
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revizuire dosar civil pretentii vrica vrica Se judeca la Judecatorie se judeca si apelul la TMB decizie definitive UNDE SE DEPUNE CREREA DE REVIZUIRE (vezi toată discuția)
Revizuirea doru112233 doru112233 Buna,am pierdut un proces civil si in recurs cu ceva terenuri,anulare act,as vrea sa stiu daca pot face cerere de revizuire si daca trebuie timbrat (vezi toată discuția)
Revizuire ContSters403290 ContSters403290 Daca am pierdut la fond si apelul mi s-a respins mai am dreptul la revizuire pe civil? (vezi toată discuția)