Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... demersuri divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

demersuri divort

Am fost parasit de nevasta, am doi copii minori. Ma va ajuta in instanta in eventualitatea unui divort sa merg la politie sa fac o plangere pentru parasire de domiciliu si abandon de minori????Mentionez ca nu contribuie cu nimic la cresterea copiilor.
Părăsirea de domiciliu nu se pedepsește. Puteți eventual cere încredințarea minorilor și obligarea mamei la plata unei pensii de întreținere.