Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... De ce nu mi se plătește concediu medical in germania ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

De ce nu mi se plătește concediu medical in germania daca am fost operat în românia.

Sunt asigurat la AOK și lucrez legal în germania. Am venit în România și ma-m operat pe cord că în germ.eram tratat de plămâni. Ma-m întors în germ.și nu-mi este recunoscut nici un act din românia nu vor să-mi plătească medicalul cât am fost internat la sp.fundeni. Cardul de sanatate din ger.nu lam putut folosi în rom.cu toate ca sunt la zi cu contribuția în germ. M-am întors în germ.după 3 saptamani de la operație și am început munca. Firma la care lucrez nu a încetat contribuțiile mele către AOK dar ei refuza să-mi plătească medicalul pe timpul cât am fost operat. Vă mulțumesc
Nec.onu., utilizator
Buna ziua aok nu vrea sa imi plateasca medicalul din Romania..zic ca nu este diacnosticul ca in germania dar 479 este Avc ischimic..asa este in Romania ce pot face in privinta asta