avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este o nepotrivire in Legea 153/2017?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este o nepotrivire in Legea 153/2017?

Din analiza prevederilor Legii 153/2017 reiese ca ar putea exista o contradictie intre prevederea de la cap II, sectiunea 1, ar. 10 al(3) din lege si prevederea de la Anexa VII, capitol I, art. 1 referitor la salariile de baza al personalului de executie
Ultima modificare: Joi, 5 Octombrie 2017
vidrag, utilizator
Cel mai recent răspuns: vidrag , utilizator 12:30, 25 Octombrie 2017
Pentru ca nu am reusit sa stârnesc interesul nimanui, aduc urmatoarele precizari: este vorba de faptul ca la cap II, sect 1, art. 10 al 3 se precizeaza ca pentru personalul de executie din anexele I-VIII salariile de baza corespund gradatiei 0, iar in anexa VII, cap I art. 1 salariul maxim are un asterisc respectiv ca include sporul de vechime la nivel maxim.
Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 25 Octombrie 2017
vidrag, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este obligatorie introducerea sporului de vechime la salariu ... Dragnea123 Dragnea123 Este obligatorie introducerea sporului de vechime la salariu ? Menționez ca este vorba de un loc de bugetar .Deși am vechime în munca peste 15 ani ,la ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza gradatia de vechime in munca pentru finctiile de conducere ? oanaportar oanaportar Potrivit legii salarizarii 153/2017, la art.10 se spune ca: un salariat trece la o alta transa de vechime din 5 in 5 ani. In Art. 19 din Legea 153 /2017 ... (vezi toată discuția)
Modificare coeficienți după câteva luni Adamj Adamj Buna seara. Vă rog să-mi spuneți la 2 întrebari: 1. dacă este legal adoptată o hotărâre de consiliu de modificare a coeficienților după câteva ... (vezi toată discuția)