Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este o nepotrivire in Legea 153/2017?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este o nepotrivire in Legea 153/2017?

Din analiza prevederilor Legii 153/2017 reiese ca ar putea exista o contradictie intre prevederea de la cap II, sectiunea 1, ar. 10 al(3) din lege si prevederea de la Anexa VII, capitol I, art. 1 referitor la salariile de baza al personalului de executie
vidrag, utilizator
Pentru ca nu am reusit sa stârnesc interesul nimanui, aduc urmatoarele precizari: este vorba de faptul ca la cap II, sect 1, art. 10 al 3 se precizeaza ca pentru personalul de executie din anexele I-VIII salariile de baza corespund gradatiei 0, iar in anexa VII, cap I art. 1 salariul maxim are un asterisc respectiv ca include sporul de vechime la nivel maxim.
Multumesc
vidrag, utilizator