avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Termen virare bani de catre executorul judecatoresc ...
Discuție deschisă în Executare silită

Termen virare bani de catre executorul judecatoresc in contul creditorului

Mi-a fost instituita poprire la angajator de catre fosta sotie ptr neplata pensiei de intretinere. Angajatorul meu a virat banii in contul executorului judecatoresc dar in contul fostei sotii nu au ajuns.Cum procedeaza executorii ca am inteles ca prima data opresc comisionul lor dar totusi exista un termen de virare a banilor in contul creditorului in speta fosta sotie ?Au trecut deja trei saptamani !

Alte discuții în legătură

Poprire pe conturi si pensia alimentara cristi.a cristi.a Buna ziua, Am primit aviz de executare (trei avize de exectutare) pentru datorii la banci. Sunte reale si le recunosc. Totodata sunt obligat prin hotarare ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara neplatita ugabi ugabi buna ziua. am o mare problema si cer ajutor de specialitate. sunt divortata si am un copil de 3 ani. fostul sot plateste pensia alimentara cum are el chef, la ... (vezi toată discuția)
Salariul incasat in contul unei persoane imputernicite. ce risca aceasta? desirelia75 desirelia75 conf art.167 alin 1 codul muncii salariul se plateste direct salariatului sau persoanei imputernicite de acesta. persoana imputernicita accepta virarea ... (vezi toată discuția)