avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Gratuitate circulatie pe CFR an universitar ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Gratuitate circulatie pe CFR an universitar 2017 / 2018 ?

Este valabila gratuitatea circulatiei pe CFR si in anul universitar 2017 / 2018 pt studentii inmatriculati la cursurile de zi , cu frecventa ,la Universitate de Stat Acreditata , cu varsta mai mare de 26 de ani ?
Va multumesc frumos cu anticipatie pt raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:05, 5 Octombrie 2017
Precizări privind călătoria GRATUITĂ a studenţilor
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transport gratuit cfr loredana17apr loredana17apr Bună seara! Sunt studenta in anul II la Facultatea de drept din cadrul Universității din Pitești. În anul universitar 2016/2017 am beneficiat de ... (vezi toată discuția)
Gratuitate cfr studenti anul universitar 2017-2018 bvirgil bvirgil Buna ziua, Am solicitat secretariatului legitimatia pentru gratuitatea transport CFR insa am fost refuzat pentru ca am peste de 26 de ani. Daca pana acum ... (vezi toată discuția)
Ce se poate face in legatura cu dreptul la transport feroviar gratuit pentru studentii cu varsta de peste 26 de ani? EgmondDulman EgmondDulman Inteleg ca legea Educatiei Nationale a fost actualizata in august 2017, tocmai ca sa se introduca o exceptie si ca orice student sa aiba astfel parte de ... (vezi toată discuția)