Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comercializare bijuterii (inele logodna, verighete aur ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comercializare bijuterii (inele logodna, verighete aur si pietre pretioase) magazin online

Buna seara,

Doresc sa deschid un magazin online ce vinde verighete si inele de logodna din aur si pietre pretioase.

Pentru inele si verighete am gasit mai multi furnizori din uniunea europeana ce imi pot emite factura fiscala si voi plati TVA in tara.

Detin un SRL cu cod CAEN 4777 (comert cu amanuntul bijuterii) si 4648 (comert cu ridicata)

Am inteles ca am nevoie de un anume aviz de la ANPC (care trebuie platit anual)

Bijuteriile vor fi ștanțate conform direct de la furnizor.

Ce alte acte/autorizatii birocratie mai trebuie pentru a le putea importa si revinde?

Trebuie fiecare element sa fie cumva autorizat in parte?

Multumesc mult!
Imi poate oferi cineva informatii?