avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comercializare bijuterii (inele logodna, verighete aur ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comercializare bijuterii (inele logodna, verighete aur si pietre pretioase) magazin online

Buna seara,

Doresc sa deschid un magazin online ce vinde verighete si inele de logodna din aur si pietre pretioase.

Pentru inele si verighete am gasit mai multi furnizori din uniunea europeana ce imi pot emite factura fiscala si voi plati TVA in tara.

Detin un SRL cu cod CAEN 4777 (comert cu amanuntul bijuterii) si 4648 (comert cu ridicata)

Am inteles ca am nevoie de un anume aviz de la ANPC (care trebuie platit anual)

Bijuteriile vor fi ștanțate conform direct de la furnizor.

Ce alte acte/autorizatii birocratie mai trebuie pentru a le putea importa si revinde?

Trebuie fiecare element sa fie cumva autorizat in parte?

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: terminus1 , utilizator 13:08, 9 Octombrie 2017
Imi poate oferi cineva informatii?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru expertizari pietre pretioase? adina.rostotchi adina.rostotchi Buna ziua, Ce cod Caen as putea sa imi autorizez pentru a efectua expertizari (in speta pentru pietre pretioase)? Multumesc. (vezi toată discuția)
Magazin online bijuterii markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Pentru deschiderea unui magazin virtual (website) cu vanzare de bijuterii din aur cu pietre pretioase, care sunt criteriile din punct de vedere ... (vezi toată discuția)
Coduri caen ina 64 ina 64 Buna ziua, In prezent , am un magazin de imbracaminte ( cod CAEN -4771 ) , vreau sa sa aduc bijuterii de argint din Italia si sa le vand pe ... (vezi toată discuția)